Spolek Přátel Bhútánu v Cambridge

Zástupci našeho spolku Přátel Bhútánu měli tu čest se setkat s vedoucím bhútánského národního parku Lhendupem Tharchenem, nynějším studentem na Univerzitě v Cambridge. Přátelská schůzka proběhla v King’s College v Cambridge – jedné z největších a nejstarších kolejí na Univerzitě. Bylo pro nás velkou ctí představit náš spolek na této významné instituci.

Lhendup, který pochází z Ury, Bhútánu, nyní dokončuje postgraduální MPhil studium v oboru Ochrana přírody a ekosystému na Cambridgeské Univerzitě. Jeho specializací je oblast ochrany ekosystému velkých šelem, konkrétně tygrů a leopardů sněžných. V roce 2004 Lhendup dokončil bakalářské studium přírodních věd na Sherubtse College v Bhútánu, na které navázal magisterským studiem na Indira Gandhi National Forest Academy v Indii a postgraduálním studiem v oboru Mezinárodní ochrana přírody na Oxfordské Univerzitě.

Během posledních čtyř let Lhendup působil jako vedoucí národního parku Jigme Dorji National Park – druhého největšího národního parku v Bhútánu, který představuje klíčovou oblast pro zachování biodiverzity v zemi.

Lhendup hovořil o jeho zajímavé práci a výzkumných projektech v národním parku Jigme Dorji National Park. Neméně poutavá byla také diskuze o důležitosti ochrany přírody a ekosystému v souvislosti s konceptem hrubého domácího štěstí.

Mnohokrát děkujeme panu Tharchenovi, že si na nás udělal čas, stejně tak jako za možnost začít představovat náš spolek na Cambridgeské Univerzitě. Velmi se těšíme na další spolupráci a prohlubování vztahů mezi Českou Republikou a Bhútánem!

Zuzana Odlevaková
Veterinářka, cestovatelka a publicistka, která navštívila Bhútán poprvé v roce 2016. Země ji učarovala natolik, že se vracela následující dva roky nejen jako turista, ale také jako host místní rodiny. Hned, jak to bude možné, vyrazí s vámi ráda i jako průvodkyně.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů