Konference: Hrubé Domácí Štěstí (HDŠ) v Thimphu (video z přednášky)

Pro spolek českých Přátel Bhútánu a nadační fond Šťastné Česko bylo velkou ctí a potěšením přijmout pozvání na 7. mezinárodní konferenci o Hrubém Domácím Štěstí (HDŠ), jehož téma bylo HDŠ ve spojení s businessem. Tato konference, na kterou se sjeli účastníci z celého světa, se konala v termínu od 7. do 9. listopadu 2017 v hlavním městě Bhútánu, Thimphu, a byla organizována místním Centrem Bhútánských Studií a Hrubého Domácího Štěstí.

Hlavním tématem naší přednášky na této konferenci byla prezentace první sociologické studie měření Hrubého domácího štěstí v České Republice, která právě probíhá skrze nadační fond Šťastné Česko, ve spolupráci s agenturou STEM. Byla pro nás pocta představit počáteční výsledky této studie, která je první studií svého druhu v celé východní Evropě. Vřelé přijetí a reakce od účastníků konference nás podpořily v další činnosti, o které jsme přesvědčeni, že přináší inspiraci nejen do naší země, ale také do ostatních evropských států.

Pocit štěstí nesouvisí zdaleka jen s kupní silou obyvatelstva, ale také například s dostupností kvalitní zdravotní péče, úrovně vzdělání, čistotou životního prostředí, s kvalitou potravin, se sociálními vazbami, s rodinnými vztahy, se začleněním do komunity, s osobními hodnotami a možnostmi jejich naplňování a v neposlední řadě se spokojeností s politickou situací. Pokud Vás zajímají naše předběžné výsledky zmíněné studie měření indexu štěstí v Čechách, podívejte se na konferenční přednášku Mgr. Lilie Khousnoutdinové (prozatím pouze v angličtině):

Velmi děkujeme bhútánskému organizačnímu týmu za možnost představit naši českou studii mezinárodnímu publiku. Další aktuality a podrobnější informace o měření indexu štěstí v Čechách uvedeme již brzy.

Zuzana Odlevaková
Veterinářka, cestovatelka a publicistka, která navštívila Bhútán poprvé v roce 2016. Země ji učarovala natolik, že se vracela následující dva roky nejen jako turista, ale také jako host místní rodiny. Hned, jak to bude možné, vyrazí s vámi ráda i jako průvodkyně.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů